Reisfotografie
6 Reacties tot nu toe
Plaats een reactie
maart 20, 2007, 4:06 pm
Ingedeeld onder: reis
Ingedeeld onder: reis
6 Reacties tot nu toe
Plaats een reactie
Plaats een reactie
Automatische regel en alinea afbreking, email adressen nooit getoond, toegestane HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <pre> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Beste An, moest ik deze reis gemaakt hebben en dergelijke prachtige tijd herinneren zou ik ook deze foto koesteren. Maar ik heb die reis niet gemaakt en bekijk hem uit de ogen van een vreemde foto-toeschouwer. Wat me eerst opvalt is het hoge tegenlicht waardoor harde schaduwen over de gezichten en de lichamen van de twee mannen storen, een invulflits had hier iets kunnen aan doen. Dan zie ik de boot schuin naar recht, de middenste man schuin naar links en dan nog eens de kustlijn schuin.. en ook nog een tikkeltje blauwzweem. Misschien ben ik te kritisch op dit gebied, jonge gasten storen zich daar minder aan, maar een kunstschilder zou zeker op zijn doekje rekening houden met deze factoren, waarom een fotograaf niet? Is mijn vraag…..
Comment door Manu maart 22, 2007 @ 7:45 pmFantastische plaat. Die man ziet ook voor het eerst de zon zeker. (niet slecht bedoeld!) Het contrast tussen de mensen is heel groot. Knap!
Comment door Artur maart 26, 2007 @ 8:23 pmReally good site, and a pleasant suprise… Good Luck!v
Comment door mik augustus 14, 2007 @ 9:20 pmJammer van Manu’s reactie want zijn foto’s mogen er wel zijn. Blijkbaar beschikt hij over kostelijke photo gear en is hij een kei met Photoshop. Misschien zelfs fotografisch geschoold.
De contrasten zijn wel hard, maar aan de schaduwen te oordelen, is dit een middagfoto. Je kunt de mensen moeilijk vragen om ’s avonds nog eens terug te komen omdat je dan betere contrasten bekomt. Mogelijks kon wat photoshoppen dit verhelpen.
Maar hij mist de kern van de zaak! Dit is een doodeerlijke, natuurgetrouwe foto, zoals hij recht uit de camera komt.
Het lijken drie verschillende karakters, zijn ze familie (broers en zuster) ? Vrienden samen op reis of toevallige vreemden ? Hebben ze ruzie ?
Ze bevinden zich op dezelfde plaats, dicht bij elkaar, en toch elk met hun eigen besognes. Dit wordt verder geaccentueerd door de spierwitte figuur in het midden.
Zoveel verschillende impressies die door het hoofd kunnen gaan en die uit deze ene snapshot blijken.
Comment door Jean-Marie november 2, 2007 @ 1:01 pmLeuke foto. Een vreemde (witte) eend in de bijt…
Comment door Pierre du coin november 22, 2007 @ 8:32 am@ Jean-Marie: Manu is duidelijk niet fotografisch geschoold als je naar zijn foto’s kijkt. Met zo’n composities als op zijn blog raak je niet voorbij de jury in het eerste jaar. Over de schuine horizon heeft hij wel gelijk, ik erger me daar ook altijd aan.
Comment door DC juli 18, 2008 @ 11:23 am