Nina is donderdag jarig, en dat vieren we. Een eigen feestje, daar kijken mijn meisjes naar uit. En omdat Nina voorlopig maar zes klasgenootjes telt, kon ik gemakkelijk iedereen uitnodigen. Dat zou die prille vriendschappen bovendien een duwtje in de rug geven, dacht ik.
‘In type acht onderwijs zitten wel veel speciale kinderen hoor.’ Buitenstaanders lijken te vergeten dat mijn dochter daar ook naar school gaat, en dus ook ‘zo een specialeke’ is. Maar geen probleem, ik ben zo goed als gespecialiseerd in specialekes. 🙂 Meer nog: ik heb de voorbije jaren bijna geen volkomen normale mensen meer tegengekomen, zeker geen volwassenen 😉
Het probleem zit hem in de perceptie, in het onbekende, in het wij- en zijgevoel. Een leerkracht van buitengewoon onderwijs vertelde me ooit hoe ouders hem aanspraken over de gemengde speelplaats, en hoe erg ze het vonden dat hun kind nu moest omgaan met die gehandicapten. Alle kinderen in buitengewoon onderwijs hebben extra zorg nodig. De ene handicap is heus niet superieur dan de andere. Het is een beetje zoals racistische Marokkanen, het slaat echt nergens op.
De meeste klasgenootjes heb ik al ontmoet op de speelplaats en het zien allemaal erg leuke kinderen uit. Ik kijk er naar uit om ze morgen echt te leren kennen.
Wel ik deel je mening, heb ook nog geen normale volwassen tegengekomen 🙂
Gelukkig hebben fotografen het niet lastig met speciale perspectieven. Gelukkige verjaardag Nina!
jij zou een promotor van het buitengewoon onderwijs kunnen worden 😉
elke dag heb ik te maken met die vooroordelen, zowel bij ouders, kinderen en ja zelfs leerkrachten
volgens mij wordt het een buitengewoon feestje! met buitengewoon veel plezier!
Dat doet me denken aan mijn grootmoeder, die op haar 91ste het niet fijn vond om in het bejaardentehuis tussen al die oude mensen te zitten…
ik werk al jaren in het buitengewoon onderwijs en het zijn echt allemaal schatjes :). Onze kinderen ondervinden dat iedereen uniek is, met ieder zijn sterke kanten en werkpuntjes, en het is echt mooi om te zien hoe goed ze daar mee om leren gaan. Daar kan onze maatschappij met al die ‘normale’ volwassenen nog een voorbeeld aan nemen… Geniet van je feestje!
Gfelukkige vertjaardag Nina! Amuseer je op jouw feestje.
Ik werk dagelijks tussen jongeren die in het buitengewoon onderwijs zitten. Het zijn de minste veroordelende mensen die ik ken.